Sağlık emekçilerinin direnişi sekizinci gününde: “Koç Üniversitesi Hastanesi’ne bir poşet çayı zarflayıp gönderebilirsiniz”

Düşük ücret dayatmasına, uzun mesailere, yoğun iş yüküne, angarya zorlamasına, tacize ve mobbinge karşı sendikalaşmaya başlayınca işten atılan Koç Üniversitesi Hastanesi işçileri, sekizinci gününde nöbet eylemlerini sürdürdü

Sağlık emekçilerinin direnişi sekizinci gününde: “Koç Üniversitesi Hastanesi’ne bir poşet çayı zarflayıp gönderebilirsiniz”

Koç Üniversitesi Hastanesi’nde işçiler Dev Sağlık İş üyesi oldukları için işten atıldı. İşçiler direniş kararı alarak tüm emek örgütleri ve kamuoyuna destek çağrısı yaptı. “Sendikal haklarımız ve işimiz için eylemdeyiz” diyen Dev Sağlık İş 7 Aralık’ta bir eylem yaparak 8 Aralık itibariyle her gün saat 14.00 ile 18.00 arası oturma eylemi yapmaya başladı.

İşçilere destek ziyaretleri de devam ediyor. Bugün (15 Aralık) Birleşik Tarım-Orman İşçileri Sendikası destek ziyaretinde bulunacak.

Direniş alanında nöbet eylemlerini sürdüren direnişçiler Sendika.Org’a konuştu. İşçiler desteğe, dayanışmaya çağrı yaptı.

Yarın (16 Aralık) için Yoksulluğa Feminist İsyan kampanyası tarafından yapılan çağrıyı hatırlatan Suna Erkoçak kadınlara çağrı yaptı.

Direnişçilerden Kenan Güngördü de “Koç Üniversitesi Hastanesi’ne bir poşet çayı zarflayıp gönderebilirsiniz” diyerek çağrı yaptı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur