Koç Üniversitesi Hastanesi işçileri polis tacizine rağmen direnişte kararlı

Düşük ücret dayatmasına, uzun mesailere, yoğun iş yüküne, angarya zorlamasına, tacize ve mobbinge karşı sendikalaşmaya başlayınca işten atılan Koç Üniversitesi Hastanesi işçileri, bir kez daha hastane önüne gelince polis işçileri ve sendika temsilcilerini engellemeye çalıştı. Direnişçiler polis tacizine rağmen eylemlerini sürdürdü

Düşük ücret dayatmasına, uzun mesailere, yoğun iş yüküne, angarya zorlamasına, tacize ve mobbinge karşı sendikalaşmaya başlayınca işten atılan Koç Üniversitesi Hastanesi işçileri, bir kez daha hastane önüne geldi. Talepleri yerine getirilene kadar her gün hastane önünde olacaklarını ifade eden işçileri ve Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası temsilcilerini polis karşıladı.

Polis, işçileri ve sendika temsilcilerine “Yine kalabalıksınız, bu böyle büyür, siz vatandaşın hakkına giriyorsunuz, orada yapacaksınız” diyerek bulundukları yerde eylem yaptırmayacağını söyledi.

“Kimin yanındasınız?”

İşçiler ve sendika temsilcileri kararlı durunca hastane önünde eyleme başladı. Polis eylem boyunca işçileri ve sendika temsilcilerini taciz etmeye ve eylemi yaptırmamaya çalıştı.

Polis tacizine rağmen açıklamalarına devam eden direnişçiler polise “Kimin yanındasınız? İşten atıldığı için direnişe geçen işçilerin mi, holdingin ve hastane yönetiminin mi, yoksa tacizci müdürün mü?” dedi.

Hastane önünde oturma eylemi

İşçilerin konuşmalarının ardından hastane önünde oturma eylemi yapıldı.

Direnişçiler direnişlerini böyle anlattı 👇

Eylemden fotoğraflar:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur