Koç Üniversitesi Hastanesi direnişi bir haftayı geride bıraktı: “Bu koşullar değişmediği sürece direniş konuşacak”

Sendikalaştıkları için işten atılan Koç Üniversitesi Hastanesi işçileri hastane önünde sürdürdükleri direnişin yedinci gününde. Direniş alanına destek ziyaretleri sürüyor

Koç Üniversitesi Hastanesi direnişi bir haftayı geride bıraktı: “Bu koşullar değişmediği sürece direniş konuşacak”

Tacize, mobbinge, düşük ücret ve fazla iş yükü dayatmasına karşı sendikalaşınca işten atılan Koç Üniversitesi Hastanesi işçilerinin direnişi bir haftayı geride bıraktı. İşçiler ve Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş) temsilcileri hastane önündeki direniş alanında yerini alırken bugün de desteğe Birleşik Mücadele Güçleri, Öğrenci Kolektifleri, Üniversiteli Feminist Kolektif ve İşçi Emekçi Kadın Komisyonları geldi.

Direniş alanında açıklama yapan Dev Sağlık-İş örgütlenme uzmanı Şilan Delipalta, hastanede tacizin, mobbingin, baskıların, taşeron sisteminin olduğunu ifade ederken haklarını isteyen işçilerin işten atıldığını hatırlattı. Delipalta, bu koşullar değişmediği ve talepleri yerine getirilmediği sürece direnişlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Direniş alanında dans

Halayların çekildiği, türkülerin söylendiği direniş alanını ziyaret eden üniversiteliler Çerkes dansıyla direnişe desteklerini sundu.

Üniversiteliler yaptıkları açıklamada da işçilerin taleplerini elde edene kadar direnişlerinin yanında olduklarını ifade etti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur