Türkiye’nin en büyük araç kiralama şirketlerinden Fleetcorp iflas etti

Filosundaki 23 bin 500 araçla Türkiye’nin en büyük araç filosu kiralama şirketlerinden Fleetcorp’un konkordato başvurusu reddedildi ve şirketin iflasına hükmedildi

Ekonomide yüksek enflasyon-yüksek faiz-yüksek döviz sarmalında kriz derinleşirken, şirketler de üretimi durdurma, konkordato başvurusu yapma ve borç yapılandırma yollarına gidiyor.

Habertürk’ün haberine göre; filosundaki 23 bin 500 araçla Türkiye’nin en büyük araç filosu kiralama şirketlerinden olan ve 20 yılı aşkın süredir Türkiye piyasasında olan Fleetcorp’un 11 Eylül’de İstanbul 1. Ticaret Mahkemesi’ne yaptığı konkordato başvurusuna ret yanıtı geldi.

Mahkeme, 1,6 milyar lira borcu olan şirketin yöneticilerinin kayıplara karışması üzerine konkordatoyu reddetti ve İcra İflas Kanunu’nun 292. maddesi gereğinde şirketin iflasına hükmetti.

Dövizle borçlanan ve araçları da dövizle kiralayan şirketin TL’ye sattığı her bir ikinci el araçtan 5-6 bin avro zarar ettiği, şirketin elinde kalan ancak yerleri tespit edilemeyen araçların değerlerinin ise 700 milyon lira olduğu belirtildi.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur