Konkordato müzik endüstrisinde: Dokuz-Sekiz Müzik ve sahibi konkordatoya başvurdu

Portföyünde Cem Adrian, Yasemin Mori, Koray Avcı gibi sanatçıların bulunduğu Dokuz-Sekiz Müzik ve firmanın patronu Ahmet Çelenk konkordato başvurusunda bulundu

Ekonomik krizle birlikte büyüyen konkordato dalgası müzik sektörünü de vurdu. Sözcü’de yer alan habere göre portföyünde Cem Adrian, Fettah Can, Koray Avcı, Aydilge, Ferman Toprak, Emre Altuğ, Yasemin Mori, Murat Boz ve Soner Sarıkabadayı gibi isimler olan, yapımcı Dokuz Sekiz Müzik ve firmanın patronu Ahmet Çelenk konkordato başvurusunda bulundu.

Konkordato başvurusunu alan İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, alacaklıların yedi günlük sürede konkordatoya itiraz edebileceklerini belirtti.

Firmanın avukatı Ahmet Gürel ise konkordato başvurusunun alacaklarda indirim talep edilmediğini, sadece vade için yapıldığını belirtti.

Gürel ise döviz ile mülk satışının yasaklanmasının kendilerini zora soktuğunu belirterek “Borcun iki katı mal varlığı var. Bankalara borcumuz yok. Gelirler TL, borçlar döviz olunca sıkıntılı bir dönem başladı” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur