Pamukkale Turizm konkordato talebinde bulundu

56 yıldır faaliyet gösteren Pamukkale Turizm, İzmir Ticaret Mahkemesi’ne konkordato talebinde bulundu

Ekonomide yüksek enflasyon-yüksek döviz-yüksek faiz sarmalında kriz derinleşirken, iflas, konkordato ve borç yapılandırma haberlerine her geçen gün yenileri ekleniyor.

Pamukkale Turizm, İzmir Ticaret Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak konkordato talep etti. Mahkeme, Karayolu yolcu taşımacılığında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Pamukkale Turizm’e ve bağlı iki şirket için 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Kararla birlikte, şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu konu ile ilgili olarak “Pamukkale Turizm olarak 56 yıl önce sizleri Denizli’de Bababalım ailesi tarafından kurulduk. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir” açıklamasında bulundu. Şirket seferlerde herhangi bir değişiklik olmayacağını belirtti.

Pamukkale Turizm avukatları Av. Uğur Burak Duru ve Av. M. Kürşat Çoşkun ise yaptıkları açıklamada, şirketin 15 milyonu bulan yolcusunun olduğu kaydederek “Ağırlaşan piyasa koşulları hepimizin malumudur. Bozulan nakit akışımızı düzenleyerek, borçlarımızı sağlıklı bir şekilde ödeyebilmek için vadeli konkordato talep ettik. Amacımız geçici olduğuna inandığımız bu süreçten yeniden yapılanma ile alnımızın akıyla çıkmaktır” dedi.

Şirketin, Pamukkale ve Anadolu markası altında faaliyet gösteren 600 otobüsü bulunuyor.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur