Ayakkabı markası Hotiç iflas erteleme talep etti

Türkiye’de 150 satış noktası bulunan ayakkabı markası Hotiç konkordato ilan etti. Konkordato uygulaması iflas erteleme yerine getirilmişti

Sözcü’nün haberine göre Hotiç CEO’su Alihan Hotiç’in yaptığı açıklamada mahkemenin dün (31 Ağustos) şirket için tedbir kararı aldığı kaydedildi. Açıklamada şirketin, son dönemde piyasadaki hareketlerden dolayı nakit sıkışıklığı çektiği ifade edildi.

Şirket tedbir kararı sonrası konkordato talebinde bulunduğunu açıkladı.

Konkordato, OHAL döneminde kaldırılan iflas erteleme yerine getirildi. 2004 yılından beri uygulamada olan iflas erteleme sistemi kaldırılarak yerine ‘Kurtarma anlaşması kurumu’ getirilmesinin ardından mali açıdan zor durumdaki şirketler, borçlarını yapılandırmak için kendilerine ek süre tanınması için bu yola başvuruyor.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Son dönemde piyasalarda yaşanan nakit akışı sıkışıklığı, TL’de yaşanan aşırı değer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması sebebiyle şirketimiz, kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşamaya başlamıştır. Bu süreç, ticari faaliyetlerimizi de etkiler hale gelmiştir. Piyasa koşullarına uyum sağlamak adına, mevcut ödeme yapımızda sürdürülebilir değişikliklere gitmek, bazı tedbirler almak ve yasal süreçleri devreye koymak adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma sürecini başlatmış bulunmaktayız. Bu doğrultuda 31.08.2018 tarihi itibariyle Av. Yunus Egemenoğlu tarafından yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine yapılan konkordato talebimiz gereğince, mahkemece tedbir kararı alınmıştır.

Tüm tedariğini yurt içinden yapan ve ihracat yolculuğuna çıkmış HOTİÇ markamız milli bir değerdir. Yeniden yapılandırma sürecimizin temel amacı müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin haklarını korumaktır. Bu süreç, daha sağlam ve kararlı adımlarla markamızı ileriye taşıyacaktır. Bugüne kadar yarattığımız güven, kalite ve mutlu müşteri deneyimini daha nice yerli ve yabancı müşterimize uzun yıllar yaşatmaya devam edeceğiz.

Değerli müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin sıkıntı yaşamaması amacıyla başlattığımız bu yeniden yapılandırma bilgisini tüm kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz. Geçici süreli bu durumu başarıyla ve el birliği ile geride bırakacağız. Anlayışınız ve destekleriniz için teşekkür ederiz.

http://sendika62.org/2018/08/arac-kiralama-devi-iflas-erteleme-talep-etti-507307/

http://sendika62.org/2018/08/iki-insaat-sirketi-daha-iflas-erteleme-talebinde-bulundu-505933/

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur