Detaş Beton üretimi durdurdu, 600 işçisine ödemelerini yapmadı

Destebaşı Grup, kur dalgalanmaları ve inşaat piyasasındaki durgunluk gerekçesiyle dokuz tesisinde üretimi durdurdu, yaklaşık 600 işçiye ise ödemelerini yapmadı

Ekonomide yüksek faiz-yüksek döviz sarmalıyla birlikte kriz giderek derinleşirken, orta ve büyük ölçekli fabrikalardan kilit haberleri de artmaya başladı.

Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde 1000 işçinin çalıştığı seramik fabrikasının borçları nedeniyle üretimini sonlandırmasının ardından benzer bir karar da Detaş Beton Santralleri için alındı.

Kocaeli gazetesinin haberine göre; Destebaşı Grup, son dönemde yaşanan dolar kuru dalgalanmaları ve inşaat piyasasındaki durgunluk nedeniyle günlük beton üretim kapasitesi 2500 metreküp olan Detaş, Sancaktepe, Gebze, Kurtköy, Orhanlı, Göztepe, İzmit, Çayırova ve Kadıköy bölgelerindeki hazır beton tesislerinde üretime ara verdi.

Beton dışında nakliye, madencilik, demircilik ve çimento alanlarında da üretim yapan Destebaşı Grup’un bünyesindeki yaklaşık 600 işçiye ödeme yapmadığı, piyasaya da mal vermeyi durdurduğu belirtildi.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur