Polonya kolluk kuvvetleri sınırı aşmaya çalışan mültecilere tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı

Polonya kolluk kuvvetlerinin, sınırı aşmaya çalışan mültecilere TOMA’lar, göz yaşartıcı sprey ve ses bombaları ile saldırdığı bildirildi

Polonya kolluk kuvvetleri sınırı aşmaya çalışan mültecilere tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı

Belarus-Polonya sınırındaki insani kriz gün geçtikçe büyürken, açlık ve soğuğa direnmeye çalışan mültecilerin Bruzgi-Kuznitsa sınır kontrol noktası civarındaki bekleyişi sürüyor.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, bugün (16 Kasım) sabah saatlerinde sınır kapısı yakınlarındaki bariyerleri aşmaya çalışan mültecilere Polonya kolluk kuvvetleri TOMA’larla saldırdı. Sınırdaki bazı gruplar da ara bölgeye girerek Polonya toprakları içindeki kolluk kuvvetlerine taş ve odun fırlatarak karşılık verdi.

Polonya kolluk kuvvetleri sınıra yaklaşan mültecilere göz yaşartıcı sprey ile saldırırken, ara bölgedeki gruplara ses bombaları da attı.

8 Kasım’dan bu yana çocuk ve kadınların da olduğu 2 bin civarındaki kişi ormanlık alanda kurduğu kamptan ayrılarak, dün (15 Kasım) Bruzgi-Kuznitsa sınır kontrol noktası önünde toplanmıştı. Kalabalık, burada oturarak bekleyişe başlamış, geceyi burada kurdukları çadırlarda geçirmişti.

İlgili haberler:

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur