Ümitcan Uygun için “uyuşturucuya özendirmek”ten 10 yıl hapis talebi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan Ümitcan Uygun ile Fadime Büşra G. hakkında "uyuşturucu kullanımını alenen özendirmek" suçundan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı

Ümitcan Uygun için “uyuşturucuya özendirmek”ten 10 yıl hapis talebi

Aleyna Çakır’a ilişkin soruşturmada Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest bırakılmıştı. Aleyna Çakır’a şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından ifadesi alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun, iki kişiyle birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntüler de daha sonra sosyal medyada yer aldı.

Ümitcan Uygun, bunun üzerine 10 Ocak’ta gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Uygun, “uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek” suçundan 11 Ocak’ta tutuklandı.

DHA’da yer alan habere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma tamamlanarak, şüpheliler Ümitcan Uygun ile Fadime Büşra G. hakkında iddianame düzenlendi. Mahkemece kabul edilen iddianamede, şüpheli Ümitcan Uygun ile Fadime Büşra G.’nin, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerini sosyal medya üzerinden paylaşarak, “uyuşturucu kullanımını alenen özendirmek” suçunu işledikleri anlatıldı. İddianamede, şüpheli Uygun’un görüntülerin eski olduğunu ve kendisi tarafından sosyal medyada paylaşılmadığını söylediği belirtildi. Ayrıca, şüpheli Fadime Büşra G.’nin uyuşturucuyu Ümitcan Uygun’un temin ettiği yönündeki ifadesi iddianamede yer aldı. Her iki şüphelinin de “uyuşturucu kullanımını alenen özendirmek” suçunda 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Ümitcan Uygun hakkında Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma ise sürüyor.

İlgili Haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur