Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi Ümitcan Uygun “uyuşturucuya özendirmek”ten tutuklandı

Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi Ümitcan Uygun, sosyal medyada çıkan uyuşturucu içme anına ait görüntülerinin ardından "uyuşturucuya özendirmek"ten tutuklandı

Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi Ümitcan Uygun “uyuşturucuya özendirmek”ten tutuklandı

Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi Ümitcan Uygun, sosyal medyada çıkan uyuşturucu içme anına ait görüntülerinin ardından “uyuşturucuya özendirmek”ten tutuklandı.

Uygun’un uyuşturucu içerken çekilen görüntüleri geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya yüklenmiş ve Uygun dün (10 Ocak) “uyuşturucuya özendirmek” suçundan gözaltına alınmıştı.

Yurttaşlar, Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi olmasına rağmen Uygun’dan DNA örneklerinin alınmamasına ve yalnızca “uyuşturucuya özendirmek” suçundan gözaltına alınmasına tepki göstermişti.

“Ümitcan Uygun’un en kısa sürede DNA’sı alınmalı”

Aleyna İçin Adalet isimli Twitter sayfasından yer alan açıklamada şöyle denildi:

İki kadının ölümünden sorumlu, işkenceci bir adamın hakkında bunca şüphe varken sadece uyuşturucu nedeniyle tutuklanması kabul edilemez. Biz kadınlar Aleyna’ya işkence yaptığı video ve Aleyna’nın şüpheli ölümüne dair dosyaların derhal birleştirilmesini istiyoruz. Baş şüpheli Ümitcan Uygun’un en kısa sürede DNA’sı alınmalı ve Aleyna’nın bedeninden alınmış DNA’lar ile karşılaştırılmalıdır.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur