Aleyna Çakır’ın ev arkadaşı: Ümitcan Uygun tarafından tehdit mesajları alıyorum

Şüpheli şekilde ölen Aleyna Çakır soruşturmasında tanık olarak ifade veren Çakır'ın ev arkadaşı “Beni gizli numaradan aradı. 1 haftadır Ümitcan Uygun tarafından tehdit mesajları alıyorum. İfademi değiştirmemi istiyor” dedi

Aleyna Çakır’ın ev arkadaşı: Ümitcan Uygun tarafından tehdit mesajları alıyorum

Ümitcan Uygun, 3 Haziran Çarşamba sabahı polisi arayarak, kız arkadaşı olduğunu söylediği Aleyna Çakır’ı evinde ölü bulduğunu söyledi. 21 yaşındaki genç kadın gerçek adı Sema Esen olduğu halde sosyal medyada Aleyna Çakır adını kullanıyordu ve kamuoyu da onu bu adla tanıdı.

Çakır ve anne Uygun’un ölümüne ilişkin soruşturma süreçleri ayrı ayrı devam ederken, geçen hafta yeni bir gelişme yaşandı. Milliyet’ten Paşa Alyurt’un haberine göre, Esen’in ölümüne ilişkin dosyada tanık olan arkadaşı, Bursa’da 26 Eylül 2020’de polis merkezine giderek, “tehdit” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirmek” suçlamasıyla Uygun’dan şikayetçi oldu.

“1 yıldır tanıyorum”

Yaklaşık 1 ay önce Ankara’dan Bursa’ya geldiğini söyleyen arkadaşı, şikayetçi ifade tutanağında, “Yaklaşık bir haftadır Ümitcan Uygun tarafından tehdit mesajları alıyorum. Bu şahsı ben yaklaşık 1 senedir tanıyorum. Sema Esen’in sevgilisi olarak bilirdim. Sema Esen, Aleyna Çakır lakabını kullanırdı. Yaklaşık 4 ay önce evinde ölü bulunan Aleyna Çakır’ın davasıyla ilgili olarak tanık olarak vermiş olduğum ifademi değiştirmem için Ümitcan Uygun yaklaşık 1 haftadır benim …. kullanıcı isimli instagram hesabıma ….. hesabından tehdit mesajları atmaya başladı” dedi.

Mesajların ekran görüntülerini de polise teslim eden arkadaşı, ifadesini değiştirmeyeceğini söylemesi üzerine Uygun’un kendisini gizli numaradan aradığını belirtti. Şikayetçi olan arkadaşı “Bana hitaben sinkaflı cümleler sarf ederek, ‘Sen ortaya bir laf attın, annem senin yüzünden intihar etti. Ankara’ya gel, seninle görüşeceğim, seni yaşatmayacağım, o ifadeni alacaksın, almazsan olacaklardan sorumlu değilim’ dedi” iddiasında bulundu.

Tutuklansın talebi

Uygun’un hakaretleri karşısında hiçbir şey söylemeden telefonu yüzüne kapattığını belirten S.E., “Bugün …. isimli hesabından benim numaramı ve açık kimlik bilgilerimi paylaştı. Ben de bugün tehdit mesajlarının devam etmesi ve sosyal medya üzerinden iletişim bilgilerini paylaşmasından dolayı tedirgin olarak polis merkezine ifade vermeye geldim. Ümitcan Uygun isimli şahıstan davacı ve şikayetçiyim” dedi.

Esen Ailesi’nin avukatı Umur Yıldırım da, Uygun’nun yaptıklarının suç teşkil ettiğini, tutuklanması yönünde talepte bulunacaklarını söyledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur