AFAD üstünde bira reklamı olduğu gerekçesiyle Tuborg ve Efes’in gönderdiği polarları kabul etmedi (“AFAD yalanladı”)

AFAD, Tuborg ve Efes'in gönderdiği 2000 polar, atkı, bere ve eldiveni üzerinde bira markası olduğu gerekçesiyle kabul etmedi

AFAD üstünde bira reklamı olduğu gerekçesiyle Tuborg ve Efes’in gönderdiği polarları kabul etmedi (“AFAD yalanladı”)

Depremin ardından saatler geçmesine rağmen çoğu noktaya ulaşamayan ancak koordinasyonu tek elden yapmaya zorlayan AFAD, Tuborg ve Efes’ten gelen polar, atkı, bere ve eldivenleri kabul etmedi.

Malzemeleri AFAD’a kabul ettiremeyen yurttaşlar, AFAD’ın malzemelerin üzerinde bira markası olmasını red gerekçesi saydığını aktardı.

AFAD yetkilileri iddiayı reddetti

Teyit.Org yaptığı araştırmada, alkollü içecek sektörüne uygulanan regülasyonlar gereği, hiçbir alkollü içecek şirketi kendi markasının logosunun bulunduğu ürünleri yardım olarak gönderemediğini, AFAD’ın ise Efes ya da Tuborg gibi alkollü içecek firmalarının polar bağışlamak için AFAD’a ulaşmadıklarını söyledi. AFAD Genel Merkezi, bu bağışın reddedildiği talimatının verilmediğini ekledi.

Anadolu Efes, depremden etkilenen illere giysi, barınma, gıda, uyku tulumu, ısıtıcı gibi ihtiyaç duyulan yardımı ve malzemeleri sağladıklarını açıkladı. Türk Tuborg yetkilileri, AFAD’ın yardım kapsamında üzerinde marka logosu olan polar montları gönderip göndermediklerini Teyit.Org’a doğrulamadı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur