ODTÜ’lüler ABB önündeydi: “ODTÜ’den geçen yol, bir rant projesidir”

Melih Gökçek döneminde başlayan ve ODTÜ Ormanı'nda binlerce ağacın katline sebep olan yol projesinin Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından devam ettirilmesine tepki gösteren ODTÜ'lüler ABB önündeydi

ODTÜ’lüler ABB önündeydi: “ODTÜ’den geçen yol, bir rant projesidir”

Melih Gökçek döneminde başlayan ve ODTÜ Ormanı’nda binlerce ağacın katline sebep olan yol projesinin Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından devam ettirilmesine ODTÜ’lülerin tepkisi sürüyor. ODTÜ öğrencileri, Eğitim Sen ODTÜ İşyeri Temsizlciliği ve ODTÜ Mezunlar Derneği’nin çağrısıyla ABB önünde bir araya gelen ODTÜ’lüler projenin bir rant projesi olduğunu dile getirerek tepkilerini bu sefer belediye önünde gösterdiler.

ABB yetkilisi kovuldu

Eylem alanına gelen ABB Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, ODTÜ’lüleri çay ve çiçekle de karşılamak istediyse de ODTÜ’lüler kampüslerinin ve Ankara’nın en önemli ormanını yok edecek projeyi sürdüren bir belediyenin projeyi durdurmadan böyle jestler yapmasını samimi bulmadıklarını ifade etti. Çokakoğlu, ODTÜ’lüler tarafından eylem alanından kovuldu.

Geleceğimizi ranta kurban etmeyeceğiz

Yapılan açıklamada Gökçek döneminde ormanın katledildiğini hatırlatan ODTÜ’lüler, rant temelli projenin Mansur Yavaş tarafından da ODTÜ’lülerin onca itirazına rağmen sürdürüldüğünü hatırlattı. Rantçı politikalarla beton yığınına çevrilen Ankara’nın son yeşil alanlarından birinin de ODTÜ Ormanı olduğunun altını çizen ODTÜ’lüler, Ankara’nın henüz bir ulaşım ana planı bile yokken böyle projelerin yapılmaması gerektiğini ifade etti.

Kampüs ekosistemi, bölgedeki ekolojik denge ve insan dışındaki çeşitli canlıların da bu projeden olumsuz etkileneceğini ifade eden ODTÜ’lüler “Geleceğimizi ranta kurban etmeyeceğiz” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur