MUÇEP, milli parkı işgal eden Sinpaş GYO hakkında suç duyurusunda bulundu

Muğla Çevre Platformu, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen bölgede inşaat çalışmasını sürdüren Sinpaş GYO ile yasak ihlalini göz ardı eden bakanlık, valilik ve güvenlik mensupları hakkında suç duyurusunda bulundu. MUÇEP ve Datça Meclisi suç duyurusunun ardından orman yangınlarına ilişkin basın açıklaması yaptı

MUÇEP, milli parkı işgal eden Sinpaş GYO hakkında suç duyurusunda bulundu

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Kızılbük’te Milli Parkı ve deniz kıyısını işgal ederek otel ve konut projesi faaliyetlerini sürdüren Sinpaş GYO ile yasak ihlalini göz ardı eden bakanlık, valilik ve güvenlik mensuplarına suç duyurularında bulunduğunu açıkladı.

MUÇEP, suç duyurusunda bulunduktan sonra Datça Adliyesi önünde Datça Meclis üyeleri ile Orman Yangınlarına ilişkin de basın açıklaması yaptı.

2022 yılında sadece Muğla’da 5 bin hektar ormanlık alanın yandığı belirtilen açıklamada, “Yanan ormanlarla Muğla’nın ormanlık alanının yüzde 10’u yok oldu. Kaybettiklerimiz: sadece sonradan dikilecek birkaç ağaç ya da ev mi? Ormanla birlikte tek hücrelisi, kurduna, börtüsüne, böceğine ya da kuşundan, balığına, insanına; mantarından, tohumuna koca bir ekosistemi kaybediyoruz” denildi.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur