Anadolu Fest’e haziranda da izin yok: “Çabalarımız çözümsüz kaldı”

Eskişehir'de 'güvenlik' bahanesiyle engellenen, tepkiler sonrasında 9-12 Haziran'da Valilik izniyle yapılacağı duyurulan Anadolu Fest'in organizasyın ekibi yaptıkları açıklamada diyalog ve hukuk zeminindeki çabaların sonuçsuz kaldığını ifade ederek festivalin yapılmayacağını açıkladı

Anadolu Fest’e haziranda da izin yok: “Çabalarımız çözümsüz kaldı”

Eskişehir’de 12, 13 ve 14 Mayıs’ta yapılması planlanan ve çok sayıda sanatçının konserini içeren Anadolu Fest, 9 Mayıs’ta ilan edilen eylem ve etkinlik yasağıyla engellenmiş oldu. “Güvenlik” bahanesiyle alınan engelleme kararı tepki alınca festivalin Valili izniyle 9-12 Haziran’da yapılacağı duyuruldu.

Ancak festvial organizatörleri bugün yaptıkları açıklamada diyalog ve hukuk zeminindeki çabaların sonuçsuz kaldığını ifade ederek festivalin yapılmayacağını ifade etti. Açıklamanın tamamı şöyle:

Sevgili Müzikseverler;

Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ile sizleri bir araya getirmek için çalışmış ve 12-15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir’de Anadolu Fest’i düzenlemek için gerekli tüm resmî süreçleri tamamlamıştık. Bildiğiniz üzere Festivalimiz 9 Mayıs tarihinde güvenlik gerekçesi ile valilik tarafından durdurulmuştu. Bunun üzerine festivalimizi 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirmek üzere yeniden harekete geçtik. Geldiğimiz noktada üzülerek dialog ve hukuk zeminindeki çabalarımızın çözümsüz kaldığını sizlerle paylaşmak durumundayız.

Eskişehir Anadolu Fest biletlerinizi, almış olduğunuz satış noktasına giderek iade edebilirsiniz. Güzel günlerde tekrar buluşmak dileğiyle.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur