Eskişehir’de festival yasağına İslamcılardan destek: “Fuhşi etkinliklere izin vermeyen…”

Eskişehir'de 9 Mayıs'ta ilan edilen 15 günlük eylem ve etkinlik yasağıyla kentte 12, 13, 14, 15 Mayıs’ta düzenlenmesi planlanan ve çok sayıda sanatçının konserini içeren Anadolu Fest de yasaklanmış oldu. Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İHH gibi İslamcı kurumların, MÜSİAD gibi İslamcı sermaye örgütünün bulunduğu Eskişehir Kardeşlik Platformu, yaptığı açıklamayla yasak kararına desteklerini sundu

Eskişehir’de festival yasağına İslamcılardan destek: “Fuhşi etkinliklere izin vermeyen…”

Eskişehir’de 9 Mayıs’ta ilan edilen 15 günlük eylem ve etkinlik yasağıyla kentte 12, 13, 14, 15 Mayıs’ta düzenlenmesi planlanan ve çok sayıda sanatçının konserini içeren Anadolu Fest de yasaklanmış oldu. Çok sayıda sanatçıdan, milletvekilinden de sosyal medyada tepki gelirken organizatörler, kararı yargıya taşıdıklarını açıkladı.

İslamcılardan yasağa destek

Valiliğin yasak kararının ardından aralarında Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İHH gibi İslamcı kurumların, MÜSİAD gibi İslamcı sermaye örgütünün, Memur Sen gibi iktidar yanlısı konfederasyonun bulunduğu Eskişehir Kardeşlik Platformu, yaptığı açıklamayla yasak kararına desteklerini sundu. Yapılan açıklamada festivaldeki alkol tüketiminden rahatsız olunduğu ifade edildi.

Vali’nin İslamcı vakıflarla ilişkisi

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın İslamcı vakıflarla da yakınlığı bulunuyor. 2020’de görevindeyken İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hicret Derneği’ni ziyaret etmişti.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hicret Derneği’ni ziyareti, 29 Eylül 2020

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur