MÜSİAD Erdoğan’dan pası aldı: “Türkiye ekonomisi yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez”

Tayyip Erdoğan'ın "Ey TÜSİAD ve yavruları" diyerek tekelci sermayein yanı sıra ekonomi yönetimine muhalif sesler çıkarmaya başlayan TOBB ve İstanbul Sanayi Odası gibi kurumları hedefe koymasının ardından MÜSİAD, Erdoğan ve ekonomi yönetimi övgülü bir açıklama yaptı

MÜSİAD Erdoğan’dan pası aldı: “Türkiye ekonomisi yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez”

Tayyip Erdoğan’ın “Ey TÜSİAD ve yavruları” diyerek tekelci sermayein yanı sıra ekonomi yönetimine muhalif sesler çıkarmaya başlayan TOBB ve İstanbul Sanayi Odası gibi kurumları hedefe koymasının ardından MÜSİAD, Erdoğan ve ekonomi yönetimi övgülü bir açıklama yaptı.

“Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez” diyen MÜSİAD, Erdoğan önderliğindeki ekonomi yönetmine desteğini şu ifadelerle açıklıyor:

Bilindiği üzere, modern ekonomiler en az maddi sermaye kadar sosyal sermayeye de ihtiyaç duymaktadır. Sosyal sermayenin başlıca kaynağı ise güven faktörüdür. Üzülerek görmekteyiz ki son dönemde makroekonomik temellere dayanma suni bir güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır. MÜSİAD olarak bizler, reel ekonomik göstergelerle değil algılarla yön verilen her türlü ekonomik iklimin karşısındayız. Zira yılın ilk 3 çeyreğinde yüzde 11,7 büyüyen son 12 aylık ihracatı 220 milyar doları aşan, son 3 aydır cari fazla veren Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez.

Türkiye ekonomisi, gerek iç gerekse dış kaynaklı bütün algı manipülasyonlarına karşı, geçmişte olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeden yıllık ortalama yüzde 5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin, bu süreci de atlatacağına olan inancımız tamdır.

Bu bağlamda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde uygulamaya konulan; üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı kazanımlarımızı katbekat artıracağına inandığımız düşük faiz odaklı politikamızın destekçisi olduğumuzda yeniden ifade ediyoruz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur