Bolu Belediyesi’nden mülteci düşmanı uygulamalar: Su dolarla, nikah 100 bin TL

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın mülteci düşmanı uygulamaları Belediye Meclisi’nden oyçokluğuyla geçti. Buna göre, yabancıların su ücretleri dolar kuru üzerinden tahsil edilecek ve nikah ücretleri 100 bin TL olacak

Bolu Belediyesi’nden mülteci düşmanı uygulamalar: Su dolarla, nikah 100 bin TL

Bolu Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci oturumu Bolu Belediye Meclisi salonunda gerçekleştirildi. 2022 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu kararlarının oylandığı toplantıda, kentteki yabancı uyruklulara yönelik su fiyatlarının dolar kuru üzerinden tahsil edilmesi ve yabancıların nikah ücretlerinin ise 100 bin TL olmasını içeren maddelerin de bulunduğu fiyatlandırmalar oylamaya sunuldu.

DHA’nın haberine göre, oylamada AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu verirken, iki CHP’li meclis üyesi çekimser oy verdi. Diğer CHP’li ve İyİ Partili meclis üyeleri ise karara kabul oyu verdi. Karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Kabul edilen karara göre kentte yaşayan ve mekanik sayaç kullanan Türk vatandaşlarından su ücretinin metreküpüne 2,5 TL tahsil edilecekken, yabancılardan ise tahsilat 2,5 dolar olarak yapılacak. Ayrıca dijital sayaç kullanan Türk vatandaşı suyun metreküpü için 4,5 TL ödeyecekken, yabancılar ise 4,5 dolarlık ücret ödeyecek. Bunun yanı sıra yabancıların, Bolu Belediyesi’ne nikah için başvurması halinde ise nikah ücreti olarak 100 bin TL istenecek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur