Samsun, Çanakkale ve Bursa’da Boğaziçi direnişine destek eylemlerine polis saldırdı: Çok sayıda gözaltı

Samsun, Bursa ve Çanakkale'de düzenlenen eylemlere polis saldırdı. Çok sayıda eylemci gözaltına alındı. Çanakkale'de polis saldırısı sırasında araç çarpması sonucu bir kişi yaralandı

Samsun, Çanakkale ve Bursa’da Boğaziçi direnişine destek eylemlerine polis saldırdı: Çok sayıda gözaltı

Boğaziçi direnişine destek eylemleri sürüyor. Bugün Samsun, Bursa ve Çanakkale’de düzenlenen eylemlere polis saldırdı. Çok sayıda eylemci gözaltına alındı. Çanakkale’de polis saldırısı sırasında araç çarpması sonucu bir kişi yaralandı.

Samsun

Samsun’da Şehir Kulübü’nden Süleymaniye Geçidi’ne yürümek isteyen üniversitelilere polis saldırdı.

Yürüyüş başlamadan saldıran polis, üniversitelileri darp edip ters kelepçe takarak gözaltına aldı. Üniversiteliler polis saldırısı karşısında “Her yer Boğaziçi her yer direniş” diye slogan attı.

Aralarında Halkevleri Eğitim Sekreteri Hüseyin Aksoy, Halkevleri Bölge Temsilcisi Kadir İlik’in de bulunduğu 17 kişi gözaltında.

Çanakkale

Çanakkale’de ÇOMÜ’lü öğrencilerin çağrısıyla Boğaziçi direnişine destek için yapılmak istenen forum öncesi polis saldırdı. 9 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Polisin darp ettiği 2 kişi eylemci baygınlık geçirdi. Polis saldırısı sırasında valilik binası önünde de bir araç bir kişiye çarpıyor. Çarpma sonucu yaralanan yurttaş da hastaneye kaldırıldı.

Bursa

Bursa’da da Boğaziçi direnişine destek için düzenlenen eyleme saldıran polis çok sayıda üniversiteliyi gözaltına aldı.

Bursa Muhalif’in haberine göre Görükle Spor Parkı’nda toplanan üniversite öğrencileri, basın açıklamasına başlayamadan dört taraftan polisin yoğun saldırısına maruz kaldı. Polis şiddetine, çevrede bulunan yurttaşlar da tepki gösterdi. Olay sırasında görüntü almak isteyenlere polis engel oldu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur