Migros depo işçileri direniş cadırını polis ablukası altında kurdu: “Taleplerimiz kabul edilene kadar genel merkez önündeyiz”

Migros depo işçileri direnişlerinin 50. gününde Anadolu Grup’un Ümraniye’deki genel merkez binası önünde direniş çadırı kurdu. Polis ablukasına alınan işçiler, "Taleplerimiz kabul edilinceye kadar buradayız" dedi

Migros depo işçileri direniş cadırını polis ablukası altında kurdu: “Taleplerimiz kabul edilene kadar genel merkez önündeyiz”

Mobbinge, tacize, sağlıksız çalışma ortamına, düşük ücretlere karşı itiraz ederek, DGD-SEN’de örgütlendikleri için ücretsiz izne çıkarılan Migros depo işçileri, direnişlerinin 50. gününde Anadolu Grup’un Ümraniye’deki genel merkez binası önünde çadır kuracaklarını açıklamışlardı.

Bugün (23 Şubat) direnişlerinin 50. gününe ulaşan işçiler Anadolu Grup’un Ümraniye’deki genel merkez binası önünde direniş çadırlarını kurdu. Polis ablukasına alınan işçiler, talepleri kabul edilinceye kadar genel merkez önünde olacaklarını belirtti.

İşçiler taleplerini sosyal medyada şöyle sıraladı:

  1. Ücretsiz izin sona erdirilsin
  2. İşçi sağlığı ve iş güvenliği kuralları uygulansın
  3. Mobbing son bulsun
  4. Tacizci amirler defolsun
  5. Yasalar uygulansın

Polis ablukasının görüntülerini de paylaşan DGD Sen’liler “Bizleri açlığa mahkum edenlere inat direniş ve dayanışma ile kazanacağız” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur