Antalya Valiliği’nden katil İhsan Güney’e ilişkin açıklama: “Psikolojik hastalıkları vardı, 29 Temmuz’dan beri kontrole gitmedi”

Antalya Valiliği, tarikat yurdunda kalan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u katleden yurt çalışanı İhsan Güney’in çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz'dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini öne sürdü

Antalya Valiliği’nden katil İhsan Güney’e ilişkin açıklama: “Psikolojik hastalıkları vardı, 29 Temmuz’dan beri kontrole gitmedi”

Antalya’da İlim ve Kültür Derneği’nin yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney (38), yurdun yemekhanesinde üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u (18) öldürdü. Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne ait tarikat yurdunda bir öğrencinin başının kesilerek öldürüldüğü olayla ilgili haberlere yayın yasağı kararı ve dosyaya gizlilik kararı çıkmıştı.

Antalya Valiliği, tarikat yurdunda kalan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u katleden yurt çalışanı İhsan Güney’in çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz’dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini öne sürdü.

Valilikten yapılan açıklamada, katil İhsan Güney’in 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı ve olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi.

İhsan Güney’e 17 Mart 2020’de düzenlenen doktor raporunda “bipolar duygulanım bozukluğu” teşhisi konulduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

07.12.2021 günü saat 14.00 sıralarında İlimiz Kepez İlçesi Kültür Mahallesi 3821 sokak No:7 sayılı adreste meydana gelen kasten öldürme olayında; M.S.T. isimli şahıs İ.G. isimli şahıs tarafından bıçaklanarak öldürülmüş, şüpheli İ.G. isimli şahıs olay akabinde suç aleti bıçakla birlikte gözaltına alınmıştır.

Yapılan araştırmalar sonucunda şüpheli İ.G. isimli şahsın 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı, olay tarihinden 3 ay kadar önce olay yeri adresinde aşçı olarak işe başladığı, ayrıca 17.03.2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda tanı olarak Bipolar Duygulanım Bozukluğu, 27.11.2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda Bipolar Duygulanım Bozukluğu ve Unipolar, Depresyon, Depresif Nöbet tanısı konduğu, 02.03.2020 tarihinde hastanede 15 gün yatış yaptığı ve Sizoafetik bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29.07.2021 tarihinden sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur