TSK İdlip’te koruduğu cihatçılar tarafından bir kez daha vuruldu: Üç asker yaşamını yitirdi

Gece saatlerinde İdlip yolundaki bir TSK konvoyunu hedef alan bombalı saldırıda üç asker yaşamını yitirdi. TSK son bir yıldır pek çok kez bölgedeki cihatçı gruplar tarafından hedef alınmıştı

TSK İdlip’te koruduğu cihatçılar tarafından bir kez daha vuruldu: Üç asker yaşamını yitirdi

Suriyeli muhaliflere yakın İdlip Plus sitesinin Twitter hesabından gece saatlerinde paylaşılan bir habere göre Heyet-i Tahrir’uş Şam (HTŞ) kontrolündeki İdlip vilayet merkezi yakınlarında bir TSK konvoyu yol üzerinde bombalı saldırıya uğradı. Saldırıda üç askerin yaşamını yitirdiği, üç askerin de yaralandığı iddia edildi. Aynı hesap sabah saatlerinde de patlamanın gerçekleştiği noktadan bir fotoğraf paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde, 11 Eylül 2021 tarihinde Arama/Tarama faaliyeti sonrası intikal halinde olan bir unsurumuza yapılan saldırı sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir” denilirken, saldırının kaynağına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Yaşamını yitiren askerlerin sayısı daha sonra üçe yükseldi.

Ancak İdlip’teki TSK birlikleri son bir yıldır “Seriyyet Ensar Ebu Bekir es-Sıddık” (Ebu Bekir Sıddık’ın Yardımcıları Seriyyesi) adlı IŞİD bağlantılı örgüt tarafından pek çok kez hedef alınmıştı.

İdlip’teki cihatçı gruplar bir kez daha TSK’yi hedef aldı

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur