Feminist Arkeologlar: “Bulunduğumuz her alanda faili ve onu koruyanları ifşa etmeye devam edeceğiz”

"Hakkında iki öğrencisinin sistematik cinsel taciz şikayeti bulunan ve bu sebeple savcılık soruşturmaları sürmekte olan Necmi Karul'a söz vermek, onu aklama çabasının bir parçasıdır" diyen Feminist Arkeologlar, taciz faillerini ve onu koruyanları ifşa etmeye devam edeceklerini söyledi

Feminist Arkeologlar: “Bulunduğumuz her alanda faili ve onu koruyanları ifşa etmeye devam edeceğiz”

Arkeoloji Haber tarafından duyurulan “Türkiye Yüzey Araştırmaları” webinarının 3’üncüsü yarın (5 Mart) saat 21.00’de yapılacak ve Youtube üzerinden izlenebilecek. Hakkında iki ayrı cinsel taciz soruşturması bulunan arkeolog Necmi Karul’un webinarda açılış oturumu konuşmacıları arasında yer alması üzerine bir açıklama yayımlayan Feminist Arkeologlar bu duruma sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Feminist Arkeologlar, hakkında yürütülen soruşturmalara rağmen İstanbul Üniversitesi’ndeki ve Kültür Bakanlığı’na bağlı projelerdeki görevlerine devam eden Karul’un “erkek dayanışması” ile korunduğuna dikkat çekti.

Kabul etmiyoruz

“Bulunduğumuz her alanda faili ve onu koruyanları ifşa etmeye devam edeceğiz” diyen Feminist Arkeologlar’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Kısa bir süre önce, @arkeolojihaber ve çeşitli oluşumların girişimiyle sürdürülen bir webinar’da failin açılış paneline konuşmacı olarak davet edildiğini gördük. Hakkında iki öğrencisinin sistematik cinsel taciz şikayeti bulunan ve bu sebeple savcılık soruşturmaları sürmekte olan Necmi Karul’a bu iddialara göz yumarak bilimsel faaliyetlerde alan açmak, söz vermek, bu iddialar karşısında onu aklama çabasının bir parçasıdır. Bunu kabul etmiyoruz!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur