Aydın’da Fırat Delikanlı isimli erkekten homofobik nefret saldırısı

“Fırat Delikanlı” ismini kullanan bir erkek, “sapık gay” diyerek bir kişiye saldırdığı görüntüleri Instagram’da yayımladı. Saldırganın görüntüleri sosyal medya hesabında yayınlaması üzerine #FıratDelikanlıTutuklansın kampanyası başlatıldı

Aydın’da Fırat Delikanlı isimli erkekten homofobik nefret saldırısı

Instagram’da “Fırat Delikanlı” ismini kullanan, gerçek isminin ise Fırat Kaya olduğu iddia edilen bir erkek, eşcinsel bir kişiye saldırdı ve görüntüleri Instagram hesabından yayınlandı.

Fırat Delikanlı’nın yayınladığı görüntüde, “İl Aydın” ifadesi yer alıyor. Hesap açıklamasında ise konum olarak “Diyarbakır/Hazro” yazıyor. Görüntüde Fırat Delikanlı, kanlar içerisindeki bir kişiyi saçlarından tutmuş bir şekilde yer alıyor.

Fırat Delikanlı, homofobik nefret saldırısının yanı sıra görüntüyü paylaşırken de “erkek seks gay sapık şerefsiz duydum ne zaman gördüm tutum kavga yüzü parça kan ağır geçmiş olsun … sapık gay pişlik” ifadelerini kullandı. Saldırgan ayrıca mağdurun ismine da hikayede yer verdi. Mağdurun aynı zamanda işitme engelli olduğu öğrenildi.

Şiddet failinin ilk saldırısı olmadığı, daha önce de engelli yurttaşlara saldırdığı öğrenildi.

Görüntülerin sosyal medyada yaygınlaşması üzerine #FıratDelikanlıTutuklansın kampanyası başladı. Öte yandan saldırganın Instagram hesabında da çok sayıda kişiye homofobik nefret saldırısına tepkilerini göstermeye başladı.

Aydın LGBTİ+ Dayanışması: “Derhal tutuklanmasını talep ediyoruz”

Aydın LGBTİ+ Dayanışması, sosyal medyada yayımladığı açıklamada “Fırat Delikanlı isimli erkek, eşcinsel olmasını gerekçe göstererek işitme engelli olan bir arkadaşımızı darp ve işkence etmiştir. Fırat Delikanlı isimli faili teşhir ediyor, derhal tutuklanmasını talep ediyoruz” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur