İzmir’de trans kadınlara patlayıcı madde ile saldırı

İzmir'de bir grup erkek, araçlarıyla yanlarından geçtikleri trans kadınlara patlayıcı madde atarak saldırdı. Failler, görüntüleri ise sosyal medya hesaplarından canlı yayınladı

İzmir’de trans kadınlara patlayıcı madde ile saldırı

İzmir’de trans kadınlar bir grup erkeğin saldırısına uğradı. Tiktok adlı sosyal medya platformunda “@eyup.ydkrds” hesabından bir grup erkeğin arabayla giderken, yol güzergahında bulunan trans kadınlara saldırdığı görüntüler yayınlandı. KaosGL.org’dan Yıldız Tar’ın haberine göre, hesabın sahibi Tiktok üzerinden açtığı canlı yayında trans kadınlara arabayla yanlarından geçerken patlayıcı bir madde ile saldırdı.

Saldırı anını canlı yayınlarken cinsiyetçi ifadeler de kullanan faillere ilişkin Genç LGBTİ+ Derneği, sosyal medya hesaplarından, “İzmir’deki bu korkunç saldırıdan dolayı çok üzgünüz. Mağdurlarla başta hukuki açıdan olmak üzere elimizden gelen dayanışmayı göstermek isteriz. Kendilerine veya yakınlarına ulaşabilmemiz için bu tweeti paylaşabilir misiniz?” dedi.

Dernek avukatı Mahmut Şeren, saldırının hedefindeki trans kadınlara ulaşmaya çalıştıklarını ve sürecin takipçisi olduklarını belirtti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur