İran’da idamını beklerken kalp krizi geçirip ölen Zahra İsmaili yine de asıldı

İran'da kendisine ve kızına şiddet uygulayan kocasını, özsavunma hakkını kullanarak öldürdüğü için idam cezasına çarptırılan Zahra İsmaili, cezası infaz edileceği esnada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Ancak kayınvalidesinin isteği üzerine yine de asıldı

İran’da idamını beklerken kalp krizi geçirip ölen Zahra İsmaili yine de asıldı

İran’da Zahra İsmaili, kendisine ve kızına kötü davranan eşini öldürdüğü için idam cezasına çarptırıldı. Zahra’nın avukatı Omid Moradi, Zahra’nın evli olduğu Alireza Zamani’nin Zahraya ve kızına kötü davrandığı için Zahra’nın karşı özsavunma hakkını kullanarak onu öldürmek zorunda kaldığını açıkladı.

BBC Türkçe’nin haberine göre Facebook sayfasında müvekkilinin nasıl öldüğünü anlatan avukat, cumartesi günü Rajai Shahr Hapishanesi’nde yaşanan olayda Zahra’nın kendisinden önce 16 erkeğin idamını izlemeye zorlandığını anlattı.

Avukata göre Zahra, idam sırasını beklerken kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti. Ancak, ölen erkeğin annesinin idam sehpasını tekmeleme hakkını kullanabilmesi için Zahra’nın cenazesi asıldı.

Avukat Omid Moradi, Alireza Zamani’nin İstihbarat Bakanlığı’nda genel müdür olduğunu ve çiftin iki çocukları olduğunu kaydetti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur