Ahmet Emre Yıldır’ın davasında karar: Sanık Vedat Tarhan’a 26 yıl hapis cezası

Vedat Tarhan tarafından istismara uğrayan Ahmet Emre Yıldır'ın karar duruşması bugün saat 10.15'te Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Karar 17.40'ta verildi. Sanık Vedat Tarhan 26 yıl hapis cezası aldı

Ahmet Emre Yıldır’ın davasında karar: Sanık Vedat Tarhan’a 26 yıl hapis cezası

Vedat Tarhan tarafından istismara uğrayan Ahmet Emre Yıldır’ın karar duruşması bugün saat 10.15’te Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Duruşmanın başlamasının ardından, polis mahkemenin olduğu katı boşalttı. Mahkeme salonunda yalnızca avukatlar ve aile alındı.

Polis gazetecilerin bilgi almasını engelliyor.

Saat 14.00’da tekrar duruşmaya ara verildi. Savunmalarını tamamlayan Av. Merve Uçanok, Sendika.Org muhabirine duruşmaya 14.40’ta sanık müvekkillerinin savunmasıyla devam edileceğini söyledi.

Bugünkü duruşmanın karar duruşması olması bekleniyor. Av. Uçanok, sanık müvekkillerinin savunmasının kararın çıkmasında belirleyici olduğunu ifade etti.

Ara verilen duruşma sanık müvekillerinin savunmaları ile devam etti. Saat 17.10’da kararın açıklanması için duruşmaya kısa bir ara verildi. Saat 17.40’ta kararın açıklanması ile sanık Vedat Tarhan’a 26 yıl hapis cezası verildi.

Emre Yıldır’ın ablaları Derya Gür, Nazlı Kulaksızoğlu ve Aslı Kaynar açıklamalarda bulundu. Ailenin avukatı Merve Uçanok da Vedat Tarhan’ın 26 yıl hapis cezası aldığını ve cezada iyi hal indirimi uygulanmadığını, sanığın tutukluluk halinin devam ettiğini belirtti. Suçun sanık Vedat Tarhan tarafından zincirleme olarak işlendiği kanıtlandı.

İlgili haber:

Sendika.Org/Edirne

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur