Saldırının işaretini Soylu vermişti: “CHP’lileri şehit cenazelerinde protokole almayın”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 Haziran seçimlerinden sonra yaptığı açıklamada valilere "CHP il başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın" talimatı verdiğini söylemiş, "Onların gideceği adres başka. Sandıkta beraberlerse cenazede de birlikte olsunlar" demişti

Saldırının işaretini Soylu vermişti: “CHP’lileri şehit cenazelerinde protokole almayın”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’taki asker cenazesinde yapılan saldırı akıllara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 24 Haziran seçimlerinden sonra sarf ettiği sözlerini getirdi.

KILIÇDAROĞLU’NA, KATILDIĞI ASKER CENAZESİNDE SALDIRI

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı tehdit ettiğine yönelik iddiayı “Eksiği yoktur, fazlası vardır” diyerek doğrulayan Soylu, sözlerinin devamında şöyle demişti:

Valilere müsteşarımız üzerinden böyle bir talimat verdim. “CHP il başkanlarını bundan böyle şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin” dedim. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var, o adresi de onlara göstereceğiz. Onların gideceği adres şurasıdır: PKK terör örgütü mensuplarını cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. O leşleri… Onlara bir kişilik kontenjan orada ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de birlikte olsunlar.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur