AKP’lilerden Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya dair ilk açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Ankara Çubuk’ta gerçekleşen saldırıya dair AKP'lilerden ilk açıklamalar gelirken, TBMM Başkanı Şentop bir provokasyon söz konusu olduğunu ve planlamanın içinde olanların açığa çıkarılması gerektiğini söyledi

AKP’lilerden Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya dair ilk açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’taki asker cenazesinde yapılan saldırıya AKP’den ilk açıklamalar da gelmeye başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saldırıya dair “Soruşturma başlatıldı, olayın takipçisiyim sağduyulu olmalıyız” ifadesini kullandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül “Şiddetin hiçbir türünün demokratik siyasete gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyoruz. Hukuk dışına çıkmaya kimsenin hakkı yoktur. Şiddet bir hak arama ya da protesto yolu değildir. Sorumlular açığa çıkarılacak ve gereken yasal işlem yapılacaktır” ifadesini kullandı.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş “Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı gerçekleştirilen müessif saldırı son derece üzüntü verici ve asla kabul edilemez” şeklinde konuştu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da saldırıdan dolayı üzüntü duyduğunu söyleyip Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti. “Bunun bir provokasyon olduğunu düşünüyorum” diyen Şentop, bu tür davranışların milletin ahlakına yakışmadığını, hukuken de suç olduğunu ifade etti.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur