Kılıçdaroğlu’na, katıldığı asker cenazesinde saldırı

Ankara Çubuk'ta bir grup, asker cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kolluk güçlerinin gözleri önünde saldırdı

Kılıçdaroğlu’na, katıldığı asker cenazesinde saldırı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la birlikte, PKK ile çatışmada hayatını kaybeden sözleşmeli er Yener Kırıkcı için Ankara Çubuk’ta düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Törenin ardından bir grup “Niye geldin buraya?” diyerek Kılıçdaroğlu’na saldırdı. Kılıçdaroğlu’nun yumruklandığı ve tekmelendiği saldırı sırasında kolluk güçlerinin herhangi bir yeterli müdahalede bulunmadığı görüldü.

Kılıçdaroğlu “güvenli” denilerek bir eve götürüldü, evin kapısına da kolluk güçleri yerleştirildi. Ancak herhangi bir müdahalenin yapılmadığı kitle bu defa evin etrafını sardı.

Kitlenin “PKK dışarı” ve “Yakın lan o evi” bağırışları eşliğinde evi taşladığı görüldü.

Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir saat süren saldırı girişimi sonrasında özel harekat güçlerinin aracıyla evden çıkarıldı. Saldırı sırasında Kılıçdaroğlu’nun yanında olan Ankara Milletvekili Levent Gök, “Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğukkanlı olmalıyız” dedi.

Kimliği belirlenen saldırgan kaçtı

Cumhuriyet’yen Alican Uludağ’ın haberine göre Kılıçdaroğlu’na yumruk atan kişinin Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nden Osman Sarıgün olduğu belirlendi. Saldırıdan sonra kaçan Sarıgün, jandarma ve polis ekipleri tarafından her yerde aranıyor.

Saldırıyla ilgili soruşturmayı Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığı yürütüyor. Görüntüler üzerinden yapılan inceleme sonucunda 6 saldırganın kimliği belirlendi. Bu kapsamda yumruk atan kişinin Akkuzulu Köyü’nde çiftçilik yapan Osman Sarıgün olduğu tespit edildi. Bizzat Çubuk Kaymakamı’nın köyde şüphelilerin yakalanması çalışmalarını yürüttüğü belirtilirken, saldırgan Sarıgün’ün kaçtığı dile getirildi.

Ankara Emniyeti’nin Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise olaydan önce sosyal medyadan saldırı için çağrı yapılıp yapılmadığını araştırıyor. Ankara Valiliği ise şehit cenazesinde yeterli güvenlik önlemi alınmamasıyla ilgili idari soruşturma başlattı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur