Binler faşizme karşı CHP Genel Merkezi önünde buluştu, Kılıçdaroğlu “Bir milim geri adım atmayacağız” dedi

Kemal Kılıçdaroğlu'na asker cenazesinde yapılan saldırının ardından binlerce kişi CHP Genel Merkezi önünde buluştu. "Faşizme karşı omuz omuza" ve "Soysuz istifa" sloganlarının atıldığı buluşmada Kılıçdaroğlu, "Farklı görüşlerden insanlar bir araya geldi. Bir milim bir geri adım atmayacağız" dedi

Binler faşizme karşı CHP Genel Merkezi önünde buluştu, Kılıçdaroğlu “Bir milim geri adım atmayacağız” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çubuk ilçesinde katıldığı asker cenazesinde uğradığı organize saldırı sonrasında partinin genel merkez binasına geldi.

CHP teşkilatının çağrısıyla binlerce kişi de genel merkez binasının önünde buluştu. Kitle, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Soysuz istifa”, “Kılıçdaroğlu yalnız değildir” sloganları attı.

Saat 17.30 sularında Kılıçdaroğlu kitleye seslenmeye başladı. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Daha önce Şavşat’tan Ardavuç’a giderken PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım. Benzer bir saldırıya bugün de Çubuk’ta uğradım. Bir milim geri adım atmayacağım.

Sanıyorlar ki, Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sanıyorlar ki, Kılıçdaroğlu şehit cenazelerine katılmayacak. Bir milim geri adım atmayacağım!

Şehit cenazesinde namaz kıldırmadılar namaz. Şehitten, namazdan ne istiyorlar? Bu ülkenin vicdanı sormayacak mı? Saldırganlar şunu unutmasınlar; ben Mehmetçik babasıyım!

O köyde oturanların hiçbirinin kabahati yoktur, dışarıdan gelenlerin provokasyonudur bu.

Ben saldırıya uğradığım için üzülmedim, şehidimiz için üzüldüm. Hak, hukuk diyenler saldırıya uğramıştır tarih boyunca. Feriştahı gelse hak demeye, hukuk demeye devam edeceğiz.

Benim için darağaçları da kurdular. Bu ülkenin huzuru için bir can gerekiyorsa vermeye hazırım.

İlk kez farklı siyasi görüşü olanlar bir araya geldi. Bundan korkuyorlar. “Acaba biz saldırırsak Kılıçdaroğlu bundan vazgeçer mi?” diye düşünüyorlar. Ne yaparsanız yapın asla vazgeçmeyeceğiz.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur