Akar’dan saldırgan gruba tebrik gibi teskin konuşması: “Mesajlarınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz”

Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı sırasında alanda olan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, evin etrafını kuşatan saldırgan kitleye "Arkadaşlarım" diye sesledi, "Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz" dedi

Akar’dan saldırgan gruba tebrik gibi teskin konuşması: “Mesajlarınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Çubuk’ta katıldığı asker cenazesi töreninde saldırıya uğrarken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da alandaydı.

Kılıçdaroğlu’nun kuşatıldığı eve gelerek polis aracının hoparlöründen kitleye bir konuşma yapan Akar, saldırganlara “Arkadaşlarım” diye hitap etti, “Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz. Şimdi sükunetle Yener’in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere” dedi.

Akar, şöyle konuştu:

Çubuk, yiğit insanların olduğu, şanlı tarihi olan bir yer. Sizler gerçekten son derece bilgili, görgülü, yetişmiş insanlarsınız. Sizin şanlı bir tarihiniz var. Bugün burada bir evladımız şehit oldu. Onunla ilgili gerekli töreni yaptık, vazifemizi yaptık. Onun şehit olduğu yerde şu anda silahlı kuvvetlerimiz, onun silah arkadaşları o dağları, tepeleri oradaki teröristlere dar ediyorlar. Hiçbir şekilde Yener’in kanını yerde bırakmayacağız. Silahlı kuvvetler elinden gelen her şeyi yapıyor. Arkadaşlarım, Yener’in mekanı cennet olsun, Allah anasına, babasına, sizlere, silahlı kuvvetlere sabır versin. Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz simdi sükunetle Yener’in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere. Burayı boşaltıyoruz. Çubuklu kardeşlerim mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz, şimdi sükunetle burayı boşaltıyoruz. Arkadaşlarım bize güvenin, bize inanın hep beraber burayı boşaltıyoruz ve Yener’in evine gidiyoruz.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur