Katledilen avukat Dilara Yıldız için İstanbul Barosu önünde anma

Tuzla’da avukat Dilara Yılmaz, daha önce nişanlı olduğu ve kendisine tehdit mesajları atan Oktay Dönmez tarafından katledilmişti. Yıldız'ın cenazesi İstanbul Barosu önüne getirildi. Baro önünde yapılan açıklamaya Yıldız'ın ailesinin yanı sıra, arkadaşları ve meslektaşları da katıldı. Avukat Dilara Yıldız için düzenlenen törende konuşan İstanbul Baro Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu, bakanlıklara kadın cinayetlerinin önlenmesi konusunda "Görevinizi yapın" çağrısı yaptı

Katledilen avukat Dilara Yıldız için İstanbul Barosu önünde anma

Tuzla’da avukat Dilara Yılmaz, daha önce nişanlı olduğu ve kendisine tehdit mesajları atan Oktay Dönmez tarafından katledilmişti. İstanbul ve Ankara’da eylem çağrısı yapılmıştı. Geç saatlerde ise fail Oktay Dönmez, sevk edildiği Anadolu Sulh Ceza Hakimliği tarafından 3 ayrı suçtan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yıldız’ın cenazesi İstanbul Barosu önüne getirildi. Baro önünde açıklama yapıldı. Aynı sırada Ankara’da ve Türkiye’nin dört bir yanında avukatlar eylemdeydi.

ANKARA ADLİYESİ’NDE KADIN AVUKATLARDAN DİLARA YILDIZ İÇİN YÜRÜYÜŞ

ANKARA BAROSU, DİLARA YILDIZ İÇİN YÜRÜDÜ

İstanbul Barosu önünde yapılan törene avukat Dilara Yıldız’ın ailesinin yanı sıra, arkadaşları ve meslektaşları da katıldı. Yıldız için düzenlenen törende konuşan İstanbul Baro Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu, tüm bakanlıklara kadın cinayetlerinin önlenmesi konusunda “Görevinizi yapın” çağrısı yaptı.

İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, baro binası önünde yaptığı açıklamada Yıldız’ın göz göre göre öldürüldüğünü belirterek, önlemlerin yetersizliğine dikkat çekti.

Törenin ardından cenaze defnedilmek üzere Samsun’a gönderildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur