Dilara Yıldız adlı kadın avukat eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından katledildi: “Bizi koruyacak yasalara göz dikenler bu cinayete ortak”

Tuzla’da avukat Dilara Yılmaz, daha önce nişanlı olduğu ve kendisine tehdit mesajları atan Oktay Dönmez tarafından katledildi

Dilara Yıldız adlı kadın avukat eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından katledildi: “Bizi koruyacak yasalara göz dikenler bu cinayete ortak”

İstanbul’un Tuzla ilçesinde Oktay Dönmez, daha önce nişanlı olduğu avukat Dilara Yıldız’ı bir restoranda ateşli silahla katletti. Dilara Yıldız cenazesi, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu’na (ATK) sevk edildi. Failin ise olay yerinin yakınında bulunan bir polis merkezine teslim olduğu kaydedildi.

DHA’nın haberine göre, daha önce de fail Oktay Dönmez tarafından farklı numaralardan tehdit mesajları alan Dilara Yıldız’ın, sosyal medya hesabından, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim” paylaşımını yaptığı öğrenildi.

İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Kadına şiddetle mücadelemiz asla bitmeyecek” mesajını paylaştı. Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi ise “Öldürülüyoruz” dedi. Birçok hukuk örgütü ve avukat da sosyal medyada paylaşımlarda bulundu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur