Avukat Dilara Yıldız’ı katleden fail Oktay Dönmez, üç ayrı suçtan tutuklandı

Avukat Dilara Yıldız'ı katleden fail Oktay Dönmez, sevk edildiği Anadolu Sulh Ceza Hakimliği tarafından 3 ayrı suçtan tutuklanarak cezaevine gönderildi

Avukat Dilara Yıldız’ı katleden fail Oktay Dönmez, üç ayrı suçtan tutuklandı

Avukat Dilara Yıldız’ı öldürdükten sonra yakalanan fail Oktay Dönmez 3 ayrı suçtan tutuklandı.

Avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından silah zoruyla getirildiği bir restoranda katledildi. Gözaltına alınan Dönmez’in 2017 yılında ‘Uzman Çavuş’ olarak göreve başladığı, 2021 yılında ise sözleşme yenilemeyerek görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Üç ayrı suçtan tutuklanması istendi

DHA’nın haberine göre emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen fail erkek burada savcıya ifade verdi. Savcılık, Dönmez’i “Tasarlayarak öldürme”, “Silahla yağmaya teşebbüs” ve “Silahla cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

Fail Dönmez’in hakimlikteki sorgusunda “Öldürme kastım yoktu. Yağma kastım olsaydı eve geldiğinde de zorla senet imzalatırdım” ifadeleriyle kendisini savunduğu öğrenildi.

Tutuklandı

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği de fail Dönmez’in sevk edildiği 3 ayrı suç maddesinden de tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur