Tutuklamaya sevk edilen dört öğrenci adli kontrol ile serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesi'nde iki öğrencinin tutuklanma kararını protesto etmek için üniversitenin Güney Kampüs kapısına yapılan çağrıya destek için gelen öğrencilerden gözaltına alınanlardan dört öğrenci mevcutlu istenmiş ve geceyi nezarethanede geçirmişti. Bugün (8 Ekim) dört öğrenci adliyeye getirildi. Tutuklamaya sevk edilen öğrenciler adli kontrol ile serbest bırakıldı

Tutuklamaya sevk edilen dört öğrenci adli kontrol ile serbest bırakıldı

Dün (7 Ekim) Boğaziçi direnişine destek olmak için Güney Kapı’ya gelmeye çalışırken gözaltına alınanlardan dört öğrenci tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilmişti. Öğrenciler adli kontrol ile serbest bırakıldı.

2 Boğaziçi öğrencisine verilen tutuklama kararını protesto ederken gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 4 öğrenci adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bugün adliyeye getirilen Atakan Polat, Meltem Çuhadar, Nergis Şen ve Nisa Durdu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişlerdi.

Saatlerce adliyede savcı kararı beklendi. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen dört öğrenci, imza ve yurtdışı çıkış yasağı adli kontrolüyle serbest bırakıldılar.

Öğrenciler adliyeden sloganlarla çıktı.


İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur