Gençlik örgütleri Kadıköy’de tutuklamaları ve gözaltıları protesto etti: Gözaltına alınanlardan dört öğrenci sabah adliyeye götürülecek

Boğaziçi Üniversitesi’nde tutuklanan arkadaşları için basın açıklaması yapmak isterken gözaltına alınan 14 öğrencinin 10’u serbest bırakıldı. 4 öğrencinin ise yarın adliyeye çıkarılması bekleniyor

Gençlik örgütleri Kadıköy’de tutuklamaları ve gözaltıları protesto etti: Gözaltına alınanlardan dört öğrenci sabah adliyeye götürülecek

Gençlik örgütleri, Boğaziçi Üniversitesi’nde tutuklanan ve gözaltına alınan arkadaşları için Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde basın açıklaması yaptı. Bu esnada karakola getirilen gözaltıların avukatları ile görüşmesi engellendi. Polis avukatları emniyetten dışarı attı. Boğaziçi direnişinde 10 aydır hukuki olarak öğrencilerin gözaltı süreçlerini yakından takip eden Boğaziçi Hukuk hesabından yapılan paylaşımda “Savunma susmadı, susmayacak” denildi.

Gözaltına alınan öğrencilerden 10’u serbest bırakılırken dört öğrenci için mevcutlu istendi. Öğrencilerin sabah adliyeye çıkarılması bekleniyor.

Gençlik örgütleri Kadıköy’den seslendi

Boğaziçi Üniversitesi’nde tutuklanan ve gözaltına alınan arkadaşları için Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde basın açıklaması yapan gençlik örgütleri, “Arkadaşlarımızı serbest bırakın” çağrısı yaptı.

“Savunmaya sahip çıkalım. Savunma susmadı, susmayacak”

İfade işlemi için karakola götürülen öğrenciler uzun bir süre avukatları ile görüştürülmedi. Avukatlar emniyetten dışarı atıldı. Boğaziçi Hukuk hesabı “Savunmaya sahip çıkalım” ve “Savunma susmadı, susmayacak” dedi.

“Arkadaşlarımızı alacağız”

Boğaziçi Dayanışması’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Erdoğan ve Bahçeli’nin emri ve kayyum Naci’nin bizzat hedef göstermesi sonucu tutuklanan iki arkadaşımız için mücadeleyi yükseltmeye devam ediyor. Kampüslerden meydanlara, kayyumlara karşı haklı mücadelemizi haykırmaya devam edeceğiz! Arkadaşlarımızı alacağız!” dedi.

Gözaltına alınanlardan dört öğrencinin sabah adliyeye çıkartılacağı paylaşıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur