Sedat Peker: “Yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?”

7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından medyayı ve muhalefeti bastırmak için iktidar eliyle yaratılan şiddet ve terör atmosferinde AKP'nin isteği üzerine rol aldığını daha önce itiraf eden Sedat Peker, yangınlarla ilgili olarak HDP'nin hedef gösterilmesine ilişkin bir dizi tweet atarak "Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?" dedi

Sedat Peker: “Yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?”

28 Temmuz’da Akdeniz havzasındaki pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’nin pek çok noktasında da eş zamanlı orman yangınları çıkmış, sosyal medyada iktidara yakın troll ekipleri ile birlikte Doğu Perinçek ve Cübbeli Ahmet Hoca gibi isimler HDP’yi orman yangınlarından sorumlu tutup hedef gösteren paylaşımlar yapmıştı. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve mülki amirlikler ise yangınlarda sabotaj bulgusu olmadığını açıklamıştı.

7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından medyayı ve muhalefeti bastırmak için iktidar eliyle yaratılan şiddet ve terör atmosferinde AKP’nin isteği üzerine rol aldığını daha önce itiraf eden Sedat Peker, yangınlarla ilgili olarak HDP’nin hedef gösterilmesine ilişkin bir dizi tweet atarak “Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?” dedi.

Provokatörlerin oyununa gelmeyin

“Benim samimiyetime ve tecrübeme lütfen inanın” diyen Peker, milliyetçi kesimleri her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmamaları konusunda uyararak “Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin” dedi.

Peker’in ilgili paylaşımları:

Kıymetli dostlarım, terör ile mücadele kanunları kapsamında 1 litre benzin alabilmek için dahi karakol iznine başvurulurken ayrıca da her sokak başında polis ve jandarma kontrolleri yapılırken, henüz ortada yakalanan hiçbir fail olmadığı halde “Bu yangınları HDP’liler çıkarıyor” demek acaba hangi akıla hizmet? Ülkenin en az 20 ayrı yerinde orman yangınları var.

Bir orman yangını çıkarmak için en az birkaç bidon benzin gerektiği gerçeği ortadayken kendimize şu soruyu sormamız gerekmez mi: Bu benzinleri polis kontrol noktalarından HDP’liler nasıl geçirmiş olabilirler? Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?

Tekrar tekrar söylüyorum, iç savaş çıkartma gayesinde olanlar ve bu amacı taşıyanlara bilip ya da bilmeden hizmet edenler şunu sakın unutmayın, belki bugün olmasa da bir gün bunun bedelini mutlaka ödeyeceksiniz.

Ülkemizi gerçekten seven gerçek milliyetçiler, gerçek vatanseverler; her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın. Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin. Benim samimiyetime ve tecrübeme lütfen inanın.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur