Konya Katliamı protestosunu takip eden gazetecilere Kasımpaşa’da faşist saldırı

Konya'daki katliama karşı Şişhane'de yapılan eylemi takip eden gazetecilere faşist bir güruhun saldırısına uğradı. Eylemin ardından Kasımpaşa'nın ara sokaklarına giren kitleye saldıran faşistler, gazetecileri darp etti ve çekim yaptıkları telefonları gasp etmek istedi

Konya Katliamı protestosunu takip eden gazetecilere Kasımpaşa’da faşist saldırı

Muhabirimiz Derya Saadet’in faşist güruh tarafından darp edildiği an. Fotoğraf: Hayri Tunç

Konya’daki katliamı protesto etmek için Şişhane’de yapılan eylemi takip eden gazetecilere faşistler saldırdı. Eylemin ardından Kasımpaşa’nın ara sokaklarına giren kitleye saldıran faşistler, gazetecileri darp etti ve çekim yaptıkları telefonları gasp etmek istedi.

Ara sokaklarda bekleyen faşist güruh, “Kasımpaşa’yı yakıyorlar”, “Apo diye bağırıyorlar” sözleriyle çevredekileri provoke etti. Demir sopalarla eylemcileri saldıran ve bu anları görüntüleyen gazetecileri de hedef alan faşistler, muhabirlerimiz Derya Saadet ve Ceylan Bulut ile Özgür Gelecek’ten Taylan Öztaş, Mezopotamya Ajansı’ndan Enes Sezgin ve Rojin Altay ve Gazete Fersude’den Hayri Tunç’u darp etti.

İki gazeteci gözaltına alındı

Saldırı sonrası polisler tarafından gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı muhabiri Enes Sezgin ve Özgür Gelecek muhabiri Taylan Öztaş ile dört eylemci darp raporu almak üzere Taksim İlk Yardım Hastanesi’ne götürüldü.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, hastanede elleri arkadan kelepçelenen gazeteciler, boyunların polis tarafından bastırılarak bekletildi. Hastane önünde meslektaşlarından haber almak isteyen gazetecilere ise polis herhangi bir bilgi vermedi. Gazeteciler ile polis arasında tartışma yaşandı.

Gözaltına alınanların daha sonra hastanenin arka kapısından Kasımpaşa Karakolu’na götürüldüğü öğrenildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur