Erk Acarer: “Bilin ki hesabı kapayan biz olacağız”

Berlin'deki evinde saldırıya uğrayan Erk Acarer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kamuoyuna ve gazeteci dostlara açıklamamdır: Bilin ki hesabını sormaya devam edeceğiz, bilin ki hesabı kapayan da biz olacağız" dedi

Erk Acarer: “Bilin ki hesabı kapayan biz olacağız”

Berlin’deki evinde dün (7 Temmuz) üç kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Erk Acarer Türkiye saati ile 6.17’de sosyal medya hesabı üzerinden bir video açıklama yayımladı. Sağlık durumu ve saldırının nasıl yaşandığı hakkında bilgi veren Acarer, “Hastaneden yeni döndüm. Başımdaki iki bölgede kırıktan şüphelendikleri için müşahade altında tuttular ama korktukları gibi olmadı. Açıklamalardaki gibi oturduğum binanın müşterek avlusunda silahlı 3 kişinin saldırısına uğradım. Saldırganlardan biri ‘yazmayacaksın ulan’ diye bağırıyordu. Olay sırasında tanıklar çok fazla arttığı için silah kullanamadılar” dedi.

“Bu saldırı faşist AKP-MHP ittifakına dair yazılanların ispatıdır”

Evinde çalışırken, planlı hareket ettiği anlaşılan silahlı bir çete tarafından saldırıya uğrayan Acarer, saldırganların kim olduğunu bildiğini belirtti. “Somut olarak da failler konusunda fikrim ve bilgim elbette var” diyen Acarer sözlerini söyle sürdürdü:

“Bu İslamcı ve faşist AKP ve MHP ittifakına karşı yazdığımız ve söylediğimiz her şeyin doğru olduğunun bir ispatıdır. Sağlamasıdır. Somut olarak da failler konusunda fikrim ve bilgim elbette var. Güvenlik güçleri birkaç gün isim grup verme işimiz zorlaşır çember genişler dediler.”

“Kamu malını çalan silah tüccarları hemen yanı başımızda”

Acarer “Sedat Peker’den her ay 10 bin dolar alan AKP’li siyasetçi” iddialarının hedefinde olan ve faşist “Almanya’daki Osmanlılar” grubunu desteklediği bilinen Metin Külünk’e, adını anmadan gönderme yaparak konuşmasına şu sözlerle devam etti:

10 bin dolar nerede sorusunun cevabı işte tam burada bir yerdedir. Kamu malını çalan silah tüccarları hemen yanı başımızdadır. Şunu söylemeliyim ki hiçbir şeyi anlayamamışlar. Zira biz kendimiz rahat edelim diye değil, çocuklarımızın rahat etmesi için yola çıktık. Bu yüzden gazetecilik yapıyoruz. Bilin ki elimden geldiğince ne Berkin Elvan’ın ne Nihat Kazanan’ın ahını sahipsiz bırakmayacağım. Bu ülkede açlıktan ve soğuktan uyuyamayan çocuklar yarattınız. Bu nedenle biz uyuyan çocuklarımızın üzerini örtmeye bile utanır hale geldik. Sevgili dostlarıma okurlarıma ve aileme teşekkürü bir borç bilirim.

Faşizm ve baskıyla gazeteciliğin susturulamayacağını vurgulayan Acarer “Şimdi daha sert olma zamanıdır. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ama bilin ki hesabını sormaya devam edeceğiz. Bilin ki hesabı kapayan da biz olacağız” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur