Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu’ndan şantiye alanına dev pankart

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, "Kanal temeli atıyoruz" diye duyurulan Sazlıdere üzerindeki otoyol köprüsü şantiye alanında Ya Kanal Ya İstanbul yazan dev bir pankart astı

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, “Kanal İstanbul’un temelini atıyoruz” diye duyurulan Sazlıdere üzerindeki otoyol köprüsü şantiye alanına Ya Kanal Ya İstanbul yazan dev bir pankart astı.

Size kanalı yaptırmayacağız

Eylem sırasında Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu adına yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Size kanalı yaptırmayacağız, rant şehrini kurdurmayacağız. Er ya da geç bu sular bu topraklar halkın malı olacak. O zaman hepsi kamulaştırılacak. Rantiyeliler cehenneme def edilecek. O gün geldiğinde yatırılan bütün paralara el konulacak. Size kanal yaptırmayacağız, rant şehri kurdurmayacağız, yağmacılara geçit vermeyeceğiz

Sendika.Org muhabiri gözaltında

Eylemi görüntülemek için alanda olan Sendika.Org muhabiri Murat Bay ve Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu’ndan Murat Akbaş bölgeye gelen jandarma ekipleri tarafından alıkonuldu. Jandarmanın polis ekiplerini çağırmasının ardından muhabirimiz Bay ve Akbaş gözaltına alınarak Güvercintepe Karakolu’na götürüldü.

Murat Akbaş hakkında kaymakamlığın aldığı yasak kararlarını ihlal ettiği gerekçesiyle idari para cezası kesilirken, Akbaş ve muhabirimiz Murat Bay 11.25’te serbest bırakıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur