Çağlayan Adliyesi’nde “Gökkuşağı gözaltıları” davası: #ÇağlayanRengarenk

Boğaziçi Üniversitesi'nde 25 Mart'ta gökkuşağı bayrağı taşıdığı için gözaltına alınanlar ile gözaltına alınanlara destek olanlara yapılan gözaltılar sonrası dava bugün görülüyor. Boğaziçililer açıklamalarda bulundu. Açıklama sırasında polis bayraklara saldırsa da açıklama yapıldı

Çağlayan Adliyesi’nde “Gökkuşağı gözaltıları” davası: #ÇağlayanRengarenk

25 Mart günü Boğaziçi Üniversitesi önünde gökkuşağı bayrağı taşıdığı için gözaltına alınanlar ile dayanışmaya geldikleri için gözaltına alınan toplam 12 kişinin davası bugün Çağlayan Adliyesi’nde görülmeye başlandı.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE GÖKKUŞAĞI GÖZALTILARI: DAYANIŞMAYA GİDEN ÜNİVERSİTELİLER DE GÖZALTINDA

Kağıthane Kaymakamlığı Çağlayan Adliyesi önünde yapılacak olan basın açıklamasını engellemek için bir günlük (3 Haziran) yasak ilan etti.

 

Bugün Çağlayan Adliyesi’nde dava öncesi bir araya gelen Boğaziçililer açıklama yaptı. Boğaziçi TV canlı yayında Çağlayan Adliyesi’ndeki basın açıklamasını yayımladı.

Saldırıya rağmen basın açıklaması yapıldı

Basın açıklaması sırasında polisler gökkuşağı bayraklarına saldırdı. Saldırıya rağmen açıklama yapıldı. Öğrenciler üzerinde “#GökkuşağıYasaklanamaz” yazılı pankart taşıdı. Eylemde “Kayyumlar gidecek, biz kalacağız” sloganı atıldı.

Açıklamada şunlar söylendi:

Açıklamanın ardından adliye önünde bekleyiş başladı.

Duruşma 28 Haziran’a ertelendi

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur