TRT, CHP’yi hedef gösteren propaganda videosuna imzasını attı: 128 milyar doları sormak yalan söylemekmiş!

TRT Haber'in, "128 milyar dolar nerede?" sorusu karşısında AKP Grup Toplantısı'nda gösterilen ve CHP'yi ağır ithamlarla hedef alan propaganda videosunu kendi Youtube ve sosyal medya kanallarında yayımlaması tepkiyle karşılandı.

TRT, CHP’yi hedef gösteren propaganda videosuna imzasını attı: 128 milyar doları sormak yalan söylemekmiş!

TRT Haber’in, CHP’nin eritilen Merkez Bankası rezervlerine ilişkin olarak gündeme getirdiği “128 milyar dolar nerede?” sorusu karşısında AKP Grup Toplantısı’nda gösterilen videolu yanıtı kendi Youtube ve sosyal medya kanallarında yayımlaması tepkiyle karşılandı.

“CHP’nin yalan stratejisi” yazısının belirdiği görüntü ile başlayan videoda CHP’ye yönelik “Son yarım yüzyıldır yalan ve çamur siyasetinden beslenen, milli iradeye karşı olan tüm odakların yanında saf tutan CHP zihniyeti mütemadiyen yalanlar üretmeye devam ediyor” ifadeleri kullanılırken, ana muhalefet partisinin “128 milyar dolar nerede?” sorusu ile “yalan ve iftiralarla ekonomik kaos çıkarma peşinde” olduğu iddia ediliyor.

Kamu kaynaklarıyla kamu yayıncılığı yapmakla görevli olan TRT’nin, 2954 sayılı “TRT yayınlarında tarafsızlık esastır” ilkesini çiğnemekle eleştirilmesi yeni değil. Ancak iktidar partisinin ana muhalefet partisini bu şekilde hedef gösteren bir videosunun doğrudan sahiplenilerek yayımlanması bir ilk.

TRT’nin bu hareketine geniş tepki geldi. Youtube kanalındaki videonun beğeni (like) sayısı binin altında kalırken, dislike sayısı 10 bini geçmişti. Twitter üzerinden dile getirilen bazı tepkiler ise şöyle:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur