Mamak Halkevi ve AFSAD’ın ortak girişimiyle onlarca mülteci çocuk ilk defa deklanşöre bastı

Mamak Halkevi ve Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği, Mamak'ta onlarca mülteci çocuğun katılımıyla bir fotoğrafçılık atölyesi yaptı. Mülteci çocukların ilk fotoğraflarından bir sergi kuruldu

Mamak Halkevi ve AFSAD’ın ortak girişimiyle onlarca mülteci çocuk ilk defa deklanşöre bastı

Ankara Mamak’ta Mamak Halkevi ve Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) ortak girişimiyle onlarca mülteci çocuk fotoğrafçılığa dair ilk adımı attı. Eylül ayında bir hafta boyunca yapılan fotoğrafçılık atölyesine 8-13 yaş grubunda 70’e yakın mülteci çocuk katılırken, çocukların ilk fotoğraflarından bir sergi de yapıldı.

Atölye kapsamında çocuklar çeşitli malzemelerle Kamera Obscura (karanlık oda) yaparak fotoğrafın nasıl oluştuğunu öğrendi. Fotoğrafın nasıl çekileceğini öğrenen çocuklar, atölyenin son gününde ise dijital fotoğraf makineleriyle ilk fotoğraflarını çekti.

İlk fotoğraf, ilk sergi

Onlarca çocuğun ilk fotoğraflarından bir sergi yapıldı. Mamak Halkevi ve AFSAD, sergiyi de çocuklarla birlikte yine Mamak’ta açtı. Çocuklara katılım belgesinin yanı sıra kırtasiye malzemeleri, çocuk kitapları ve Uçurtma Çocuk Dergisi dağıtıldı.

Sergiden kareler

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur