Fırat Üniversitesi’ndeki Color Fest de hedef gösteriliyor: “Oldu olacak Onur Yürüyüşü de düzenleyin”

Elazığ Fırat Üniversitesi'ndeki Fırat Fest kapsamında ilk defa müzik eşliğinde toz boyaların dağıtıldığı ve renkli görüntülerin oluştuğu Color Fest gericilerin hedefinde. İslamcı gruplar, etkinlikteki renkli görüntülerin LGBTİ etkinliklerini çağrıştırdığını söyleyerek hedef aldı. Hedef göstermenin ardından Rektörlük üniversitenin resmi sitesinden etkinliğin duyurusunu kaldırdı

Fırat Üniversitesi’ndeki Color Fest de hedef gösteriliyor: “Oldu olacak Onur Yürüyüşü de düzenleyin”

Fırat Üniversitesi’nin düzenlediği Fırat Fest kapsamında ilk defa müzik eşliğinde toz boyaların dağıtıldığı ve renkli görüntülerin oluştuğu Color Fest yapıldı. Binlerce öğrencinin katıldığı etkinlikte ortaya çıkan renkli görüntüler yine gericilerin hedefinde. İslamcı gruplar, etkinlikteki renkli görüntülerin LGBTİ etkinliklerini çağrıştırdığını söyleyerek hedef aldı.

“Ne dinimizde ne de geleneklerimizde böyle bir eğlence tarzı yok”

Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜGVA’ya yakınlığıyla bilinen Eğitime Destek Platformu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İlimizin gözbebeği ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Fırat Üniversitesi de festival adı altında gerçekleştirilen şenliklerde yaşanan istenmeyen görüntüler herkes gibi bizleri de müteessir etmiştir.

Üniversitemizin bilim ve teknoloji üretimi ile gündeme gelmesi gereken ismi maalesef tarihimizde ve kültürümüzde yeri olmayan uygunsuz eğlence görüntüleri ve batı özentisi eğlence tarzı ile gündeme gelmesi şehrimize ve üniversitemize yakışmamıştır.

Ne tarihimizde, ne dinimizde ne de geleneklerimizde böyle bir eğlence tarzı yoktur. Konunun üniversite yönetimi tarafından ivedilikle değerlendirileceği ve sorumluluğu olan kişiler hakkında gerekli işlemlerin yapılacağına olan inancımız tamdır.

“Oldu olacak Onur Yürüyüşü de düzenleyin”

Manevi, İlkeli, Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet-Sen) Başkanı Celaleddin Gül ise yayımladığı videoda etkinlikteki renlerin LGBTİ etkinliklerini çağrıştırdığını ifade ederek “Oldu olacak Onur Yürüyüşü de düzenleyin” dedi.

Rektörlük duyuruyu kaldırdı

Hedef göstermenin ardından Rektörlük üniversitenin resmi sitesinden etkinliğin duyurusunu kaldırdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur