Beyazıt’ta polis gözetiminde faşist provokasyon sürüyor: “Beyazıt faşizme mezar olacak”

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde yaklaşık 20 kişilik bir faşist grubun ellerinde sopalarla ve bıçaklarla devrimci üniversitelilere saldırması üzerine üniversiteliler eylemde

Beyazıt’ta polis gözetiminde faşist provokasyon sürüyor: “Beyazıt faşizme mezar olacak”

Faşist bir grup dün (20 Nisan) İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde devrimci öğrencilere saldırmış, saldırı devrimci öğrenciler tarafından püskürtülmüştü. Özel güvenlik güçleri ve polis gelerek öğrencileri tehdit etmişti. Eli sopalı faşist grup ise kaçmıştı.

Bugün (21 Nisan) faşistlere, özel güvenliğe ve polislere geçit vermeyeceklerini söyleyen üniversiteliler Beyazıt’ta bir araya geldi. Beyazı ana kapı önünde buluşan ünversiteliler İletişim Fakültesi’ne doğru yürüdü. Üniversitelilerin önünü önce polis kesti. Güvenliklerini aldığını söyleyen polis, üniversitelilere eşlik etti.

İletişim Fakültesi önüne gelindiğinde ise orada bekleyen faşist grup, polis gözetiminde üniversitelilere saldırdı. Üniversiteliler ile faşist grup arasında duran polis, faşist grubun saldırılarından ziyade üniversitelilerin tepkisini bastırmaya çalıştı.

Faşistler zaman zaman polisin arkasını dolanarak üniversitelilere saldırmaya çalışırken sürekli olarak küfür etti. Üniversiteliler saldırıya tepki olarak İletişim Fakültesi önünde bir süre oturduktan sonra eylemi sonlandırdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur