İkinci kez gözaltına alınan gazeteci Ferhat Çelik serbest bırakıldı

İstanbul’da gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra ikinci kez gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı Yazı İşleri Müdürü Ferhat Çelik, götürüldüğü emniyette ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı

İkinci kez gözaltına alınan gazeteci Ferhat Çelik serbest bırakıldı

İstanbul’da dün akşam saatlerinde gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı Yazı İşleri Müdürü Ferhat Çelik, bugün çıkarıldığı Çağlayan Adliyesi’nde alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Çelik, serbest bırakılmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir başka soruşturma gerekçesiyle ikinci kez gözaltına alındı.

Çelik, götürüldüğü Mecidiyeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nın talebiyle açılan soruşturma kapsamında ifade verdi. Çelik, MA’da yayımlanan haberlerden dolayı alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

“Bu süreçte arayıp, soran, dayanışma gösteren herkese teşekkür ediyorum”

Serbest bırakıldıktan sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan Çelik “Bir gecelik gözaltıdan sonra ilk başta Savcılık’ta ardından getirildiğim Şişli Güvenlik Bürosundaki ifademden sonra serbest bırakıldım. Bu süreçte arayıp, soran, dayanışma gösteren herkese teşekkür ediyorum...” dedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur