Adalet arayışında olan Şenyaşar ailesi: “12 Kasım’da savcı ve hakimlere hukuk dersi vereceğiz”

Annesi Emine Şenyaşar hakkında AKP’li Yıldız’a “hakaret” gerekçesiyle dava açıldığını belirten Ferit Şenyaşar, “12 Kasım’da hep birlikte savcı ve hakimlere hukuk dersi vereceğiz” dedi

Adalet arayışında olan Şenyaşar ailesi: “12 Kasım’da savcı ve hakimlere hukuk dersi vereceğiz”

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 238’inci gününe girdi. “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, nöbetin 200’üncü gününde el konulan ve 38 gündür savcı tarafından incelendiği için teslim edilmeyen pankartların yerine yaptıkları yeni pankart ile nöbeti sürdürüyor.

“Failler belli, ancak dışarıda geziyorlar”

Annesi ile birlikte Adalet Nöbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, “adalet” arayışlarının geldiği noktayı değerlendirdi. Adalet Nöbeti’nin “zulüm” altında kesintisiz sürdüğüne dikkati çeken Şenyaşar, “Devlet hastanesinde bir katliam yapıldı. Failler belli, ancak dışarıda geziyorlar. Adalet arayan annem ise yaklaşık 8 aydır kaldırımda oturuyor. Annem sadece adalet istiyor. Savcılar bu talebi neden görmezden geliyor?” diye sordu.

Emine Şenyaşar “adalet” istediği için 12 Kasım’da mahkemeye çıkacak

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a “Hakaret” ettiği gerekçesiyle annesinin 12 Kasım’da mahkemeye çıkacağını hatırlatan Şenyaşar, “Katliamı yapanlar hakkında bir mahkeme yok, ancak annem mahkemeye çıkacak. Bu nasıl hukuk, adalet? Sadece adalet istediği için mahkemeye çıkacak. Böyle bir durum olamaz. 12 Kasım’da avukatlarımız ve bizim gibi adalet talebi olanlarla adliyede olacağız. 12 Kasım’da savcı ve hakimlere hukuk dersi vereceğiz” diye konuştu.

“Adalet Bakanı, gelip adliye önünde de adaleti anlatsın”

Annesinin sağlık sorunlarının her geçen gün arttığına vurgu yapan Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “Adalet Bakanı il il gezip ‘adalet’e dair söylemlerde bulunuyor. Gelip adliye önünde de adaleti anlatsın. Geldiğinde savcıların nasıl talimatla karar aldıklarını görecek. Bütün vicdanlı insanlara sesleniyorum. Taleplerimiz net, kardeşim (Fadıl Şenyaşar) serbest bırakılmalı ve katliamda yer alanlar cezalandırmalıdır. Bu iki talebimiz karşılanana kadar buradan ayrılmayacağız. Bu dava herkesin davası, herkesten destek bekliyoruz.”

“Failler koruma altın alındı”

Aile sosyal medya hesabından ise, “Bugün 1 Kasım adliye önündeki zulüm 8 ayını bitirdi. Hastanede katliam yapan failler koruma altında. 12 Kasım’da duruşma var. Savcılar, eşi ve çocukları gözü önünde katledilen, adalet arayan anneyi yargılamayı reva gördü. Utanmayanlar ekranda adaletten bahsediyorlar” mesajı paylaştı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur