Afrin kent merkezinde bombalı araç saldırısı: Ölü ve yaralılar var

TSK ile AKP destekli cihatçı grupların kontrolündeki Afrin’de bombalı araç saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucu çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildiriliyor

Afrin kent merkezinde bombalı araç saldırısı: Ölü ve yaralılar var

TSK ile AKP destekli cihatçı grupların kontrolündeki Afrin’in kent merkezinde bombalı araç saldırısı düzenlendi.

Suriyeli muhaliflere yakınlığıyla bilinen Step Haber Ajansı, Demirci Kawa Bulvarı’nda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre en az beş kişinin yaşamını yitirdiğini, 10 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Hatay Valiliği’nden açıklama

Saldırıya ilişkin yazılı açıklama yapan Hatay Valiliği, “11.10.2021 günü saat 12.45 sıralarında PKK/YPG terör örgütünce Afrin Merkezde bir araçta meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 3 sivil şahsın hayatını kaybettiği, 10 sivil şahsın ise yaralandığı ve yaralıların çevre hastanelerde tedavi altına alındığı belirlenmiştir. Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti veren yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır” ifadelerini kullandı.

TSK kontrolündeki bölgelerde saldırılar artıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Tayyip Erdoğan’ın yeni bir anlaşmaya varamadığı 29 Eylül’deki Soçi zirvesinin ardından yalnızca İdlip’te değil, TSK’nin kontrolündeki bölgelerde de gerilim tırmanıyor. Rusya ve Suriye ordusu, ülkedeki “son cihatçı adacığı” İdlip’e yönelik yeni bir operasyona hazırlanırken, Ankara bu operasyona karşı çıkıyor.

Afrin’deki bombalı saldırı da TSK’yi hedef alan saldırıların arttığı ve Türkiye’ye sınırın Suriye tarafından havan saldırılarının yeniden başladığı bir dönemde meydana geldi.

7 Ekim’de El-Bab bölgesindeki Tuveys köyünde bulunan TSK üssüne yönelik saldırıda bir asker, 11 Ekim’de ise Mare bölgesinde TSK’ye ait bir zırhlı aracın güdümlü tanksavar füzesiyle vurulması sonucu iki özel harekat polisi yaşamını yitirmişti.

Bugün de (11 Ekim) Gaziantep’in Karkamış ilçesine sınırın Suriye tarafından beş havan topu atılmıştı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur